KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

Görsel/İnteraktif Kitaplar

Sizleri etkileyici bir görsel tasarım eşliğinde muhteşem bir zihinsel yolculuğa çıkacağınız, şaşırtıcı keşiflerle dolu ve bambaşka bir deneyim olan Görsel/İnteraktif kitap çalışmalarımıza davet ediyoruz.

ÖN GÖSTERİM NOTU: Öncelikle örnek sayfaları aşağıdan slayt gösterimi olarak inceleyebilirsiniz ve oklara tıklayarak ileri-geri gidebilirsiniz. Sayfanın biraz aşağısında ve sağ yan bölüme eklenmiş olan örnek sayfaları ise slayt gösterimi esnasında “Tam boyutta gör”e tıklayabilir ve yazılarını okuyacak kadar büyütebilirsiniz. (Dikkat, yandaki siyah kutucuk içindeki geçen slaydı değil, onun altındaki bir çok resimden bir araya gelmiş ve üzerinde “örnek sayfaları izlemek için lütfen ana görsele tıklayınız” yazan bölümü kastediyoruz.)

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

KÂİNAT KİTABINI VE RİSALE-İ NUR’U OKUMAK HİÇ BU KADAR KEYİFLİ VE ZEVKLİ OLMAMIŞTI.

Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu muazzam çalışmada, yüzlerce görsel ve onlarca video kullanıldı. Kitap metni, aynı hacme eşdeğer bir görsel içerikle takdim ediliyor. Yani bu görsel/interaktif kitapta görsellik oranı %50! Bu gerçekten çok yüksek bir oran.

Konu anlatımlı şemalar, metin vurguları ve etkileyici resimlerden oluşan görseller, daha önce sunulan seminerlerimizin sunumlarından titizlikle alındı, geliştirildi ve kitap metni içine entegre edildi.

Bu interaktif kitap deneyiminde, okuduğunuz yerleri pekiştirmek ve daha iyi anlayabilmek için konu sonlarındaki seminer videolarını tıklayarak kitap üstünden açılan video penceresinden izleyebilecek ve pencerenin kapanmasıyla tekrar kitabı okumaya geri dönebileceksiniz.

Ayrıca bunların haricinde seminerlerimizde kullandığımız etkileyici ve şaşırtıcı videoları da aynı şekilde bu kitap üstünden interaktif bir şekilde izleme imkanına sahip olacaksınız.

NEDEN GÖRSEL/İNTERAKTİF KİTAP OKUMALISINIZ?

Yazılı olarak kaleme alınmış hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde okumanız ve izlemeniz (kitap çalışmamızda olmayan ilave izahlarla) daha iyi anlama ve hissetme imkânı sunuyor. Böylece sadece akılla anlaşılmayan ve aslında “hissedilen hakikatler” olan iman ilmini anlamakta ve “farklı mana açılımları”na kapı açmakta, en verimli bir metodu takip etmiş oluyorsunuz. Bu pekiştirme yöntemiyle (Allah’ın izniyle) Risale-i Nur’u ve kainatı anlamak noktasında en üst düzeyde bir istifadenin gerçekleşeceğine kuvvetle inanıyoruz.


Tüm kitaplarımızı Word ve Pdf formatında İndirebileceğiniz Adres: 

http://goo.gl/hNIUou veya yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA 

(Bu adresteki “Kitaplar (Risale-i Nur İzah Metinleri)” klasöründeki “Görsel/İnteraktif” ve “Metin”  tüm kitaplarımızı indirebilirsiniz.


“Tabiat Risalesi Açılımları” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı ve Allah’a iman hakikatinin, mantık ve bilim zemininde akademik olarak ispatının yapıldığı bu muazzam çalışmada, toplam 424 görsel ve 42 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, Birinci Hakikati’dir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Kayıp Ada” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 168 görsel ve 13 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Kıymetini Keşfetmek” isimli birinci bölümündeki beş adet “keşfin”, Birinci ve İkinci Keşif’leridir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“İnsan ve İman” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 172 görsel ve 12 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Kıymetini Keşfetmek” isimli birinci bölümündeki beş adet “keşfin”, Üçüncü Keşfidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Kur’ân, Modern Bilim ve Felsefe” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 210 görsel ve 15 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Kıymetini Keşfetmek” isimli birinci bölümündeki beş adet “keşfin”, Dördüncü Keşfidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Ölümün Çaresi” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 116 görsel ve 10 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Kıymetini Keşfetmek” isimli birinci bölümündeki beş adet “keşfin”, Beşinci Keşfidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Kâinatta Yalnız Mıyız” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 109 görsel ve 11 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, İkinci Hakikatidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Bambaşka Bir Sözdür O” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 183 görsel ve 13 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, Üçüncü Hakikatidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Kâinatın Manevî Güneşi” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 52 görsel ve 6 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, Dördüncü Hakikatidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Prova Sahnesi” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 373 görsel ve 33 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, Beşinci Hakikatidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız. 

“Kader ve İradenin Hakikati” Görsel/İnteraktif Kitap: Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı bu etkileyici çalışmada toplam 152 görsel ve 10 video kullanıldı. Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, AltıncıHakikatidir. Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız. 

Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur Görsel/İnteraktif Kitap (Yeni Tarihçe): Her Yerde Bulamayacağınız Bilgiler Işığında, Bambaşka ve Şiir Tadında Bir Kitap. Hayranlık Uyandıran Bir Dehanın Şaşırtıcı ve Sıradışı Hikayesi. Bediüzzaman Said Nursi’nin Hayatı ve Risale-i Nur. Manevî Bir Okulun İhtişamlı Faaliyeti Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız. 


Risale-i Nur’u İnsanlığa Mal Etme Çabası İzah Çalışmaları Görsel/İnteraktif Kitap:

(Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı’nın fikrî alt yapısı, ilmî yaklaşımı ve eğitim felsefesi)

“Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında etkileyici inceleme ve çözümlemelerin yapıldığı ve izah çalışmalarının fikrî alt yapısını ortaya koyan ve bu alanda geliştirilen çok boyutlu hizmet faaliyetleriyle tanıştırmak maksadıyla kaleme alınan çarpıcı bir kitap çalışmasına davet ediyoruz sizi..

Kitap takdimini okumak, örnek sayfaları görmek ve kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.