KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

(Hazırlanan Mail Metni Eklendi) YURT DIŞI RİSALE-İ NUR HİZMETİ İÇİN GÖNÜLLÜ YARDIMCILAR ARANIYOR!

Yorum bırakın

 

YURT DIŞI RİSALE-İ NUR HİZMETİ İÇİN GÖNÜLLÜ YARDIMCILAR ARANIYOR!

Herkesin bulunduğu yerden ve internet üzerinden yurt dışı Risale-i Nur hizmeti yapabilmesine imkan tanıyan bir hizmet projesinden sizleri haberdar etmek istiyoruz.

Türkçe ve İngilizce olarak Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı tanıtım ve eğitim programı teklifi için hazırlanan mailler, üniversiteler sıralamasında en başlarda yer alan yurt dışı ve yurt içi üniversitelerin ve gerek Türkiye’de gerek yurt dışındaki kurum, kuruluş, vakıf, dernek ve uluslararası kuruluşların veri tabanları (domain) üzerinden email toplama programıyla toplanan ve 5 aşamalı doğrulama, hatalı mail ayıklama ve spama düşme koruma işleviyle listesi oluşturulan çok sayıda maile gönderilmektedir. Ayrıca 180 adet İslam Üniversitesi’nin resmi mail adreslerine “İngilizce Risale-i Nur Eğitim Programı” mailimizin gönderim süreci tamamlanmıştır. (Maile eğitim programı teklifi eklidir.)


Kardeşlerimizin bu önemli ve ciddi hizmet teşebbüsünde bizi yalnız bırakmamalarını arzu ediyor ve gerek mail toplama gerek gönderim kredisi yükleme anlamında katkıda bulunmalarını talep ediyoruz.


Önemli Bilgilendirme: Söz konusu proje için, internet sitelerinden mail toplamak ve özellikle toplu mail gönderim ücretlerinin karşılanabilmesi için kardeşlerimizin maddi ve manevi yardımlarına ihtiyaç bulunmaktadır. Şunu önemle vurgulayalım. Biz kimseden para istemiyoruz. Mesele, toplu mail gönderim kredisi satın alınıp mailleri satın alanın kendisi -veya talep ederse bizim- tarafımızdan gönderilmesi için, ücretli gönderim yapılan siteye gönderim kredisi yüklenilmesinden ibarettir.

Bu hizmet teşebbüsünün ne kadar büyük bir ufuk açtığına bir bakın lütfen. Dünyada ne kadar İngilizce konuşan ve bir maili olan kişi var siz hesap edin ama biz hedef küçülttük. Şöyle ki: Dünya Üniversite Sıralaması (World University Rankings) listesi üzerinden gönderim yapmak. Burada onbinlerce, yüzbinlerce hatta milyonlarca mailden söz ediyoruz. Bu muazzam bir iş ve bunu ücretli toplu mail gönderim sitesiyle yapmak hem şart hem de sağlıklı ve hedefe ulaştırıcı.

Bir arkadaş 155 lira gönderdi bana mesela. (Beni tanıyan bir arkadaştı. Direk iban numarama gönderdi ama bu şart değil.) 10.000 mail gönderim kredisi. E bu da az değil tabi başlangıç için. Hemen yükledim krediyi ve kendisine de görüntüsünü gönderdim.


Bize ulaşırsanız, siteden açtığımız hesabın kullanıcı adı ve şifresini size bildiririz ve siz de hesaba girip, mail gönderim kredisinin ödemesini kendiniz yapıp belirlediğiniz miktarda krediyi yükleyebilirsiniz. İster kredi kartıyla, ister eft/havale yaparak ödeyebilirsiniz. (Kredi kartında 6 ay taksit, havale ödemelerinde %10 indirim mevcut.)


İletişim: 0 505 5067661 ve edizsozuer@gmail.com

Toplu Mail Gönderim Kredi Ücretlerinin Bulunduğu Satın Alma Sayfası:

https://www.topluemailgonderimi.com/fiyatlar.php


Siz yeter ki hizmet etmek ve maddi-manevi katkıda bulunmak isteyin. Güvenli ödeme alternatifleri bahsettiğimiz gibi mevcut. Biz ödemenin kendi hesabımıza girmesini şart koşmuyoruz. Sadece mükerrer gönderim olmaması için bizim de bilgimiz olsun diyoruz o kadar.


Açıklamaların sonuna, hazırlanan İngilizce maille birlikte Türkçe çevirisi de eklenmiştir.

Kardeşlerimizin böyle önemli bir hizmete katkıda bulunmak için gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz.

Görsel destekli ve akademik temelli Risale-i Nur Eğitim Programı’mızın tüm içeriklerinin İngilizce çevirilerinin tamamlanmasıyla, eğitim kurumlarında okutulmaya ve sunulmaya hazır komple bir İngilizce Eğitim Programı ortaya çıkmıştır. Bu İngilizce çalışmalar, gerek dili İngilizce olan her kesimdeki insana Kur’an hakikatlerini ulaştırmak, gerekse eğitim programlarında okutulmak için son derece elverişlidir.

Bulunduğumuz yerden mail gönderimi ile yurtdışı Risale-i Nur hizmeti yapabilmek mümkündür. Ancak bu çalışma masraflı, karışık ve püf noktaları olan bir iştir ve bir kişinin çabasıyla çok sınırlı bir çerçevede gerçekleştirilebilmektedir. Toplu mail gönderim maliyetlerinin karşılanması ve gönderilecek mail adreslerinin toplanması olarak maddi ve manevi yardımda bulunmak isteyen kardeşlerimizin, detayları görüşmek üzere bize ulaşmalarını talep ve arzu ediyoruz.

Temel/kaynak kitabımızın tamamının metin ve görsel versiyonları, 12 adet metin ve görsel küçük İngilizce kitap ve kitabın tamamının işlendiği eğitim programı seminer metinleri ve Powerpoint dosyaları, kullanılmaya hazır, komple bir İngilizce Risale-i Nur Eğitim Programı olarak depolama alanlarına yüklenmiştir.


Dosyalara ve eğitim programı takdimine ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz:

Eskiden imkanların ne kadar kısıtlı olduğunu tasavvur edin ve Üstad Bediüzzaman’ın : “Bu risalelerin bir sayfasını alıp bir yerden bir başka yere götürmek en büyük bir cihat hükmündedir, küfre karşı Kuran’ın parlak bir kılıcı olan bu risalelerle manevi cihat, eski zamandaki bir kafiri savaşta öldürmek gibidir. Çünkü bu risaleler de küfür fikrini öldürmektedir.” mealindeki ifadelerini bir düşünün.

Eskiden nerede bir imkan olacak da yurtdışına gideceksiniz ve bir kitabı alıp yurtdışında birilerine ulaştıracaksınız. Kaç kişiye nasip olabilirdi ki? Şimdi bulunduğunuz yerden ve bilgisayarınızın başında bu kudsî hizmetin bir ucundan tutabilir ve bu yüksek hakikatları bir anda bir çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Yeter ki bize ulaşın ve bu konuda gayret göstermek ve birşeyler yapmak isteyin.

Profesyonel bir İngilizce çeviri firmasına tercümesi yaptırılan Risale-i Nur Eğitim Programımızı tanıtan İngilizce mail metninde Risale-i Nur’lar detaylı olarak tanıtılmakta ve kaynak adresler verilmektedir.

Değişik yollarla ulaşılabilecek yurtdışı mail adreslerine gönderim sağlayarak, bu hakikatlerin yurtdışında duyurulmasına katkıda bulunabiliriz.

Bunun için çok sayıda yurtdışı mailinin olduğu mail listeleri satın alınabilir, toplu mail gönderim programları ile gönderilebilir veya şahsî bir çalışma ile akademik kadroların, öğrencilerin, profesörlerin vs maillerine, üniversitelerin adreslerinden ulaşarak gönderebilirsiniz.

Yapılacak çalışma yöntemi kısaca şöyledir:

Dünya Üniversite Sıralaması (World University Rankings) Listesi Web Adresi:

https://cwur.org/2019-2020.php

Dünya Üniversite Sıralaması (World University Rankings) listesini üniversite sayfa linklerine girerek baştan başlayarak takip etmek. Üniversitenin sayfası açılınca sitede genelde academic bölümünde yer alan akademik öğretim üyelerinin adreslerine ve varsa öğrenci mail adreslerine ulaşmak ve bunları araştırmak ve bunlara hazırlanan İngilizce maili göndermek. Bunun için önce toplanan mail adreslerini bir notepad dosyası içinde biriktirmek gerekiyor. Bu çalışmanın ve mail toplama işinin aslında çok püf noktaları var. Telefonda da konuşulabilir bu hizmeti ciddi olarak yapmak isteyenlerle. (Mükerrer gönderim ve emek/zaman ziyanı olmaması için bir iş bölümüyle çalışılması için lütfen bize ulaşın.)

Misal olarak, mailleri tek tek veya kısmen toplu olarak mesela Gmail ile göndermeye çalışırsanız günlük toplam limit hatası alacaksınız belli bir sayıdan sonra ve mailinizin spam klasörüne düşmesi ve gönderdiğiniz kişinin mailinizi fark etmemesi de yüksek bir ihtimal. Bu noktada direk gelen kutusuna gönderim sağlayan ücretli toplu mail gönderim firmalarıyla çalışmak şart. Bir de email ayıklama programı var. Bir sayfadaki mailleri tek tek kopyalamakla uğraşmek yerine, sayfayı kopyalayıp metin dosyasına yapıştırıyorsunuz. Daha sonra bu program mailleri seçerek notepad dosyasına kaydedip gönderime hazır hale getiriyor. Ayrıca siteler üzerindeki mail adreslerini toplayan programlar da mevcut. Fakat tüm bunlar bir kişinin yapabileceği işler kesinlikle değil.


LÜTFEN, SADECE HAYAL GÜCÜNÜZLE SINIRLI BU BÜYÜK HİZMET İÇİN NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖRMEK İÇİN BİZE ULAŞIN.HAZIRLANAN İNGİLİZCE MAİL METNİ:
İngilizce mailin, içinde yer alacak görsellerin, gerekli açıklamaların ve toplu mail gönderim araçlarının bir arada bulunduğu direk indirme adresi: 
(Bize ulaşamayanlar veya kendileri göndermek arzu edenler bu dosyaları kullanarak gönderim yapabilirler.)

Mail Konusu: Journeys of Discovery Training Program

Alt Başlık Metni: Based on Academic Work and Supported by Visuals

Mail Metni:

You Are Invited to the Adventure! Come With Us For This Extraordinary Journey of Discovery!

Journeys of Discovery Risale-i Nur (Treatise of Light) Training Program

Note: (For Educational Institutions) Training Program Offer is Below the Presentation Text

Web Page English Section:

https://risaleinuregitimprogrami.com/english-books/

(Free Download  English Books, Visual Articles, Training Program Content)

Journeys of Discovery Training Program Presentation

Let’s Get Acquainted with the Books Discovering The Secret of The Universe!

In “The Journeys of Discovery Risale-i Nur Training Program”, you are invited for an adventure of looking for and finding out the truth.

We would like you to accompany us in this imaginary and mental journey of discovery.

There is only one fixed price for a ticket of the Journey: 

A strong sense of wonder in the search for truth.

You Are Invited to the Adventure!

We are inviting you for an utterly different experience, an interactive book full of incredible discoveries, where you will come to an impressive visual journey.

Discovering the high truths about the humanity, life, universe and religion…

Advancing along the way of progress for mind, soul and heart…

Making sense of the world in which we exist…

Obtaining an awareness that is more amazing than ever before…

Understanding the working mechanisms of the divine technology…

A Wonderful Mental journey… A Visual Festival…

Amazing Facts… Stunning Images and Videos…

All These and Even More are Waiting for You!

Come With Us For This Extraordinary Journey of Discovery!

Presentation Text of the Book “A Journey of Discovery for an Extraordinary Treasure:  Risale-i Nur (The Treatise of Light) Training Program”

This book is penned down in order to introduce you a piece of work, that is so unbelievably and astonishingly perfect that it will surprise you with the high truths and grand scientific discoveries contained therein and will make some of you say “How come I have never heard of it until now!” (Or could not really discover it).

The main subject of study of these books is the following: To give correct answers to three basic questions of existence, which have remained as the unknown secrets of the universe that have been always wondered by the humanity.

The discovery of the right answers in these areas has been possible not only with the use of the mind/intellect which is incapable of reaching to the truth on its own but rather with the common guidance of divine revelation and the mind.  Nevertheless, the answers to the questions that were asked have been discovered solely with rational inferences and logical evidences. These three questions are:

“Where did this universe and those within it come from? Where will they go? And Why are they here, what is their mission? That is to ask “What are we doing here?”

High truths, which the whole humanity needs and which are appealing to all those who look for the explanation of the basic reality of existence and which is more interesting for the world of science and the scientists and which is brought by divine revelation, are discovered once again and proved with rational methods in these works.

Especially today, while quantum physics, astronomy and astrophysics have reached to such advanced levels, common answers are looked for these three questions on matter, universe and human being; the science and these works study the same subjects and share a common ground of work. Here you are: The work, which contains in itself a spiritual/immaterial treasury for people who have an irresistible interest and passion for science and learning, is called RISALE-I NUR (TREATISE OF LIGHT).

The first part of our book, which consists of two main sections is entitled as “Discovering the Value of the Treasure of Faith.”

In this section, the following  is presented: the meaning and the importance of the faith and worship, which are proposed by the Religion to the man; how the hidden secret of the universe is solved by the religion; the beauty of faith and how the true value of man comes to light with faith, and the levels of Qur’an and philosophy in terms of understanding the Secret of the Universe. Finally, we are trying to look closely at the great good news and the remedy for death brought by the religion through prophets and we are looking for the answer to this question: “What are the characteristics of true faith that will enable us to earn the eternal life?” We can regard this first part as the understanding of how great and precious a treasure is.

The second part of the book is entitled as “Proving the Existence of the Treasure of Faith with Evidences”. 

In this section, six pillars of faith are proved with detailed evidences. In other words, in the second section, the existence of the treasure sought to be achieved, whose value is understood/appreciated in the first section, is proved; its place is discovered, and this great and magnificent treasure is acquired. Primarily understanding that faith is such a great blessing and a treasure with a great value would determine the importance that we would give to that treasure and its evidences. Nevertheless, you will also observe that in the first part, a serious effort has also been made to search for the truth and evidences. Once you complete the book, you will have completed an important reading that could be considered as a brief summary of the Risale-i Nur collection and taken a serious step in studying the high knowledge of faith that is taught by these works.

For Educational Institutions Training Program Offer

Journeys of Discovery Risale-i Nur (Treatise of Light) Training Program,
Based on Academic Work and Supported by Visuals

We ask you to see our work, as explained in the “Training Program Oficial Presentation File” (added to email), as an educational/ scientific/ cultural project with a high social benefit and to support, to back that project and to take the necessary initiatives to make it widespread. Shortly, we want our training program to be taught in your institution.

“Training Program Oficial Presentation File” Direct Download Address:

https://drive.google.com/open?id=1b6XsS54L1iYRFGlmFFqlKz6P0ln7uVYH

Training Program Short Presentation: (For Educational Institutions)

We believe that the content of our training program, prepared to introduce Risale-i Nur (Treatise of light), which presents Islam in the most appropriate way in accordance with a modern understanding, has the capability to respond to the social demand for increasing the love for science and the number of inquisitive people  thinking intellectually and for the discussion, evaluation and presentation of moral, spiritual and religious values in an academic context and to make serious contribution to the mental transformation that we need. 

Our program, which is based on our book, A Journey of Discovery for an Extraordinary Treasure: Risale-i Nur (The Treatise of Light) Training Program, is constructed in a visual format with explanations by making use of almost 2000 visuals, made up of informative graphics, impressive pictures and highlighted texts and lecture videos as well as 170 striking videos related to the subject. Having been woven piece by  piece with the sensitivity of an artist, with the conversion of the visual material used in the programs into visual/interactive books, a first in its field (as an innovative religious education tool) it was brought into the use of public as a multidimensional service and education project.

Bediüzzaman Said Nursi, at the beginning of last century, presented “Medresetüzzehra Education Approach”, as the special name of a project of innovational educational program, teaching of rational and religious sciences together, their reconciliation and integration. Our program aims to provide serious analysis and studies, as a philosophical basis, in terms of introduction to the Scientific World  of such an educational approach which accepts the existence of a Creator, by developing scientific models, and interpretations which can prove to be alternatives to scientific approaches to the existence of the Creator, by developing alternative scientific approaches  that can be accepted and by establishing the philosophy of science and curriculum of “Medresetüzzehra Education Approach”.

As a prototype of “Medresetüzzehra” (though responding to the original aim fully and worth being taught in the educational institutions), it is open to all kind of examination with all its materials (all texts, videos, presentations and book files) In the web address at the entrance of the mail, storage areas where you can find and review all content of our education program are presented.

We have 12 small books presented as text and visual versions and a basic / resource training book of 691 pages. (Visual/Interactive Version is 1479 page.)

We are sending you this mail, for your evaluation of our request for them to be taught in your institution. Upon your request, we can also send the printed version to your postal address.

Very Truly Yours.

Ediz Sözüer

Meraklılar İçin mail metninin Türkçesine de Aşağıda yer veriyoruz.

Hazırlanan İngilizce Mail Metninin Türkçesi:

Mail Konusu: Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı

Alt Başlık Metni: Görsel Destekli ve Akademik Nitelikli

Mail Metni:

Maceraya Davetlisiniz! Olağanüstü Bir Keşif Yolculuğu İçin Bizimle Gelin!

Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı

Not: (Eğitim Kurumları İçin) Eğitim programı teklifi sunum metninin altındadır.

İngilizce Bölüm Web Sayfası:

https://risaleinuregitimprogrami.com/english-books/

(Ücretsiz İndirme-İngilizce Kitaplar, Görsel Makaleler, Eğitim Programı İçerikleri)

Keşif Yolculukları Eğitim Programı Sunumu

Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!

“Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nda büyük bir hakikati arama ve bulma macerasına davetlisiniz.

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğunda bize eşlik etmenizi arzu ediyoruz.

Seyahat biletlerinizin ise tek bir ücreti var:

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusu…

Maceraya Davetlisiniz!

Sizleri etkileyici bır görsel tasarım eşliğinde muhteşem bir zihinsel yolculuğa çıkacağınız, şaşırtıcı keşiflerle dolu interaktif bir kitaba ve bambaşka bir deneyime davet ediyoruz.

İnsanın, hayatın, kâinatın ve dinin yüksek hakikatini keşfetmek..

Aklen, ruhen ve kalben gelişim yolunda ilerlemek..

Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..

Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..

Muhteşem Bir Zihinsel Yolculuk.. Görsel Bir Şölen..

Hayret Verici Gerçekler.. Çarpıcı Görseller ve Videolar..

Hepsi ve Daha Fazlası Sizi Bekliyor!

Olağanüstü Bir Keşif Yolculuğu İçin Bizimle Gelin!

“Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı” İsimli Kitabımızın Takdim Metni:

Bu çalışma, içerdiği yüksek hakikatler ve büyük ilmî keşiflerle sizi şaşırtacak ve bazılarınıza “Şimdiye kadar nasıl olur da duymamışım! (ya da gerçek anlamda keşfedememişim)” dedirtecek kadar inanılmaz ve hayranlık uyandıran bir eserle tanıştırmak için kaleme alındı. Bu kitapların temel inceleme konusu şudur:

Kâinatın bilinmez ve gizli kalmış esrarı olan ve insanlığın sürekli merak ettiği varoluşun üç temel sorusuna doğru cevaplar vermek.

Bu çalışma, bahsi geçen kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, “altıncı hakikati”dir.

Bahsi geçen konularda verilen doğru cevapların keşfedilmesi ise, yalnız başına hakikate ulaşmakta yetersiz kalan insan aklının tek başına kullanılması ile değil, ilahî vahyin ve aklın ortak rehberliği ile gerçekleşmiştir.

Bununla birlikte sorulan sorulara bulunan cevaplar, tamamen aklî çıkarımlar ve mantıkî delillerle keşfedilmiştir. O üç soru şudur:

“Bu kâinat ve içindekiler nereden geldi, nereye gidecekler ve burada ne için bulunuyorlar ve vazifeleri nelerdir? Yani biz burada ne yapıyoruz?”

Tüm insanlığın ihtiyacı olan ve varlığın temel gerçekliğini arayan herkese hitap eden ve bilim dünyasını ve bilim insanlarını daha da derinden ve yakından ilgilendiren ve ilahî vahyin eliyle getirilen yüksek hakikatler, bu eserlerle yeniden keşfediliyor ve aklî metotlarla tamamen ispat ediliyor. Özellikle kuantum fiziğinin, astronomi ve astrofiziğin günümüzde geldiği aşamada, tam da en ileri noktaya gidilerek eşyaya, kâinata ve insana dair olan üç temel soruya cevap arandığı günümüzde; bilim ve bu eserler, artık aynı alana giren konuları incelemektedirler ve aynı çalışma sahasını paylaşmaktadırlar. İşte, içinde bilime ve öğrenmeye dair, karşı koyulmaz bir merak ve tutku ile dolu insanlar için manevî bir ilim hazinesi olan bu eserlerin adı: RİSALE-İ NUR’dur.

İki ana bölümden oluşan kitabımızın ilk bölümü: “İman Hazinesinin Kıymetini Keşfetmek”.

Bu bölümde, dinin insanlara teklif ettiği iman ve ibadetin insan için ne anlam ifade ettiği ve önemi,

Kâinatın gizli kalmış sırrını dinin nasıl çözdüğü,

İmanın güzellikleri ve insanın gerçek kıymetinin iman ile nasıl ortaya çıktığı,

Kâinatın sırrını anlamada Kur’ân ve felsefe ilimlerinin ne düzeyde oldukları anlatılmaktadır.

Son olarak ise dinin, peygamberler eliyle getirdiği büyük müjdesinin ve ölüme getirdiği muhteşem çarenin ne kadar büyük bir müjde olduğuna yakından bakmaya çalışıyoruz ve şu sorunun cevabını arıyoruz: “Acaba bize ebedî bir hayatı kazandıracak olan hakikî bir iman, nasıl bir özelliğe sahiptir?”

Bu ilk bölümü, bir hazinenin ne kadar büyük ve kıymetli olduğunun anlaşılması olarak anlayabiliriz.

Kitabın ikinci bölümü ise: “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak”. 

Bu bölümde ise altı iman esası detaylı delilleriyle ispat edilmiştir. Yani, ilk bölümde kıymeti anlaşılan, elde edilmek istenilen hazinenin varlığı ikinci bölümde ispatlanmakta, yeri keşfedilmekte ve en nihayetinde hazineye ulaşılmakta ve bu büyük ve ihtişamlı hazine elde edilmektedir. En önce imanın ne büyük bir nimet ve ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu anlamak, hazineye ve hazinenin delillerine vereceğiniz önemi belirleyecektir. Bununla birlikte, ilk bölümde de, ciddî anlamda bir hakikat ve delil arayışına girilmiş olduğunu göreceksiniz.

Kitabı tamamladığınızda, Risale-i Nur Külliyatı’nın küçük bir özeti sayılabilecek önemli bir okuma yapmış ve bu eserlerin ders verdiği yüksek iman ilmini tahsil etmede ciddî bir adım atmış olacaksınız.

Eğitim Kurumları İçin Eğitim Programı Teklifi:

Görsel Destekli, Akademik Nitelikli Risale-i Nur Eğitim Programı

Çalışmalarımızın (“Eğitim Programı Resmi Sunum Dosyası”nda açıklandığı üzere)  toplumsal faydası yüksek bir eğitim/bilim/kültür projesi niteliğinde görülerek desteklenmesini ve bu yönde gerekli girişimlerin başlatılmasını talep ediyoruz. Kısacası, eğitim programımızın eğitim kurumunuzda okutulmasını talep ediyoruz.

“Eğitim Programı Resmi Sunum Dosyası” Direk İndirme Adresi:

https://drive.google.com/open?id=1b6XsS54L1iYRFGlmFFqlKz6P0ln7uVYH

Eğitim Programı Kısa Takdimi: (Eğitim Kurumları İçin)

İslam’ı çağın anlayışına en uygun ve aklî şekilde takdim eden Risale-i Nur’u insanlarımıza tanıştırmak maksadıyla hazırlanan “Görsel Destekli ve Akademik Nitelikli Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”zın içeriğinin; bilim sevgisinin ve entellektüel düşünen, araştırmacı insanın arttırılmasına ve ayrıca ahlakî, manevî ve dinî değerlerin akademik olarak ele alınıp anlatılmasına yönelik toplumsal ihtiyacı karşılama ve insanlık olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşüme ciddî katkılar sağlama kabiliyetinde olduğuna inanıyoruz. 

“Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitap çalışmamızın üzerine bina edilen eğitim programımız, konu anlatımlı şemalardan, etkileyici resimlerden ve metin vurgularından oluşan 2000’e yakın görsel ve ders videoları ile konu ile ilgili çarpıcı videolardan oluşan 170 video kullanılarak, izahlı ve görsel destekli olarak inşa edilmiştir. Daha sonra programda kullanılan görsel materyallerin, bir sanatçı hassasiyetiyle nakış nakış işlenerek alanında dünyada bir ilk olan (yenilikçi bir din eğitimi mahiyetindeki) görsel/interaktif kitaplara dönüştürülmesiyle çok boyutlu bir hizmet ve eğitim projesi olarak kullanıma sunulmuştur.

Bediüzzaman Said Nursi’nin asrın başında yenilikçi bir eğitim projesi olarak takdim ettiği “aklî ve dinî ilimlerin bir arada okutulmasıyla beraber, birbirleriyle barıştırılması ve kaynaştırılması”nın özel ismi olan “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı”nın bilim felsefesini ve ders müfredatını oluşturmaya ve yaratıcının varlığına dair diğer bilimsel yaklaşımlara alternatif olacak bilimsel model, yorum ve kabul görecek ilmî yaklaşımlar üretmeye katkıda bulunarak, yaratıcının varlığını kabul eden bir eğitim yaklaşımının bilim dünyasına nasıl takdim edileceği hakkında ciddî çözümlemeler ve felsefî altyapısı niteliğinde incelemeler ortaya koymayı hedefleyen eğitim programımız, Medresetüzzehra’nın prototip (fakat maksadı tam karşılayan ve eğitim kurumlarında okutulmaya layık) bir uygulaması olarak (tüm metin, video, sunum ve kitap dosyalarıyla) her türlü incelemeye açıktır.

Metin ve görsel versiyonlar olarak sunulan 12 küçük kitabımız ve 691 sayfalık temel/kaynak eğitim kitabımız vardır. (Görsel/İnteraktif Versiyon 1479 sayfadır.)

Eğitim programımızın kurumunuzda okutulması talebimizin değerlendirilmesi için size bu e-postayı gönderiyoruz. Talebiniz üzerine basılı versiyonu da posta adresinize gönderebiliriz.

Saygı ve içtenlikle arz ederim.

Ediz Sözüer

Yazar: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.